dla zdrowia i urody

Jak często prać pościel?

pościel
Odpoczynku w łóżku lubią zażywać nie tylko ludzie. Chętnie przebywają też w nim roztocza i bakterie. I jest to jeden z powodów, dla których warto jak najlepiej zatroszczyć się o czystość pościeli w swojej sypialni.


Pościel należy zmienić co najmniej raz na...

Dlaczego kolorowanki dla dorosłych są takie popularne?

kolorowanki dla dorosłych
Kolorowanki dla dorosłych zyskały popularność nie tylko dlatego, że są interesujące, piękne i imponują grafiką, ale  przede wszystkim dzięki swoim terapeutycznym właściwościom. Pozwalają oderwać myśli od trudów dnia codziennego. To jednak dopiero przedsmak korzyści jakie można odnieść dzięki kolorowaniu. Co więcej jest to aktywność dostępna dla osób w każdym wieku i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Co herbata może zrobić dla Ciebie?

filiżanka herbaty
Dlaczego tak miło delektować się filiżanką ulubionej herbaty? Nie chodzi tylko przecież o jej smak. Podświadomie czujemy, że ma ona na nas pozytywny wpływ. Ale jak konkretnie działa na organizm i dlaczego wprawia nas w błogi nastrój?

Maliny dla lepszego samopoczucia

maliny
Maliny są czerwonymi klejnotami natury, które pojawiają się latem na krzakach i oferują nieprzebrane bogactwo. Nie tylko są pyszne, ale też mają cudowne właściwości prozdrowotne i pozytywnie wpływają na kondycję organizmu. Nic dziwnego, że maliny należą do najchętniej spożywanych jagód na świecie.

Cukinia dla zdrowia

cukinia
Cukinia jest sprzymierzeńcem zdrowej diety, można z niej przygotować wiele pysznych i wartościowych potraw. Należy do warzyw niskokalorycznych, filiżanka pokrojonej cukinii zawiera tylko 17 kalorii. Zawiera dużo potasu, który pozytywnie wpływa na serce oraz znaczące ilości witamin A i C. Jedząc cukinię dostarczamy organizmowi solidną porcję przeciwutleniaczy. Dzięki zawartości rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, cukinia dobrze wpływa na trawienie.

Proste sposoby na odchudzanie

odchudzanie się
Szczupła sylwetka jest marzeniem wielu, ale też często kojarzy się z wyrzeczeniami. Istnieją jednak proste sposoby, które mogą pomóc osiągnąć zdrową wagę przez drobne modyfikacje stylu życia. Warto o nich wiedzieć i je stosować.

Jak wybrać arbuza, który będzie soczysty i słodki?

arbuz
Sezon na arbuzy trwa od czerwca do końca sierpnia. W połowie lipca jest w pełni, a stoiska uginają się pod ciężarem tych fantastycznych owoców. Ale jak wybrać ten dojrzały i pełen smaku? Oto garść rad i podpowiedzi czym należy się kierować przy zakupie arbuza.

Jak odstraszyć komary?

komar
Komary, potrafią być bardzo dokuczliwe. Ich ukąszenia pozostawiają bąble, których swędzenie trudno znieść ze spokojem. Jak wygrać wojnę z tymi owadami i cieszyć się latem? Najlepiej skorzystać z całego arsenału dostępnych środków i zdobytej wiedzy. Obrócić przeciwko nim siły natury i technologii. Oto sprawdzone sposoby.

Ziołowe herbatki na lepszy sen

herbata ziołowa
Coraz więcej osób skarży się na problemy ze snem. A przecież jest on bardzo ważnym elementem naszego funkcjonowania, właściwego odpoczynku i zdrowia. Zamiast sięgać od razu po środki farmakologiczne, można spróbować zaradzić problemom ze snem korzystając z metod naturalnych.

Borówki amerykańskie - jedz dla zdrowia

borówka
Borówki amerykańskie są jednym z najbogatszych źródeł antocyjanów, czyli barwników nadających owocom kolor czerwony, niebieski i fioletowy. Mają one korzystny wpływ na układ sercowo - naczyniowy, a nawet są w stanie o kilka procent obniżyć ciśnienie krwi. Jedzenie borówek pomaga...