dla zdrowia i urody

Maliny dla lepszego samopoczucia

maliny
Maliny są czerwonymi klejnotami natury, które pojawiają się latem na krzakach i oferują nieprzebrane bogactwo. Nie tylko są pyszne, ale też mają cudowne właściwości prozdrowotne i pozytywnie wpływają na kondycję organizmu. Nic dziwnego, że maliny należą do najchętniej spożywanych jagód na świecie.

Cukinia dla zdrowia

cukinia
Cukinia jest sprzymierzeńcem zdrowej diety, można z niej przygotować wiele pysznych i wartościowych potraw. Należy do warzyw niskokalorycznych, filiżanka pokrojonej cukinii zawiera tylko 17 kalorii. Zawiera dużo potasu, który pozytywnie wpływa na serce oraz znaczące ilości witamin A i C. Jedząc cukinię dostarczamy organizmowi solidną porcję przeciwutleniaczy. Dzięki zawartości rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, cukinia dobrze wpływa na trawienie.

Proste sposoby na odchudzanie

odchudzanie się
Szczupła sylwetka jest marzeniem wielu, ale też często kojarzy się z wyrzeczeniami. Istnieją jednak proste sposoby, które mogą pomóc osiągnąć zdrową wagę przez drobne modyfikacje stylu życia. Warto o nich wiedzieć i je stosować.

Jak wybrać arbuza, który będzie soczysty i słodki?

arbuz
Sezon na arbuzy trwa od czerwca do końca sierpnia. W połowie lipca jest w pełni, a stoiska uginają się pod ciężarem tych fantastycznych owoców. Ale jak wybrać ten dojrzały i pełen smaku? Oto garść rad i podpowiedzi czym należy się kierować przy zakupie arbuza.

Jak odstraszyć komary?

komar
Komary, potrafią być bardzo dokuczliwe. Ich ukąszenia pozostawiają bąble, których swędzenie trudno znieść ze spokojem. Jak wygrać wojnę z tymi owadami i cieszyć się latem? Najlepiej skorzystać z całego arsenału dostępnych środków i zdobytej wiedzy. Obrócić przeciwko nim siły natury i technologii. Oto sprawdzone sposoby.

Ziołowe herbatki na lepszy sen

herbata ziołowa
Coraz więcej osób skarży się na problemy ze snem. A przecież jest on bardzo ważnym elementem naszego funkcjonowania, właściwego odpoczynku i zdrowia. Zamiast sięgać od razu po środki farmakologiczne, można spróbować zaradzić problemom ze snem korzystając z metod naturalnych.

Borówki amerykańskie - jedz dla zdrowia

borówka
Borówki amerykańskie są jednym z najbogatszych źródeł antocyjanów, czyli barwników nadających owocom kolor czerwony, niebieski i fioletowy. Mają one korzystny wpływ na układ sercowo - naczyniowy, a nawet są w stanie o kilka procent obniżyć ciśnienie krwi. Jedzenie borówek pomaga...

Dla ładnych dłoni

dłonie
Z rozwagą wybieraj preparaty do ich mycia, wysokozasadowe mydła i silne detergenty nie są wskazane. Najlepsze będą preparaty myjące o właściwościach nawilżających i pielęgnujących. Nie myj rąk wodą o bardzo wysokiej temperaturze i poświęć chwilę, żeby dokładnie je wysuszyć. Unikaj używania do tego celu suszarek. Mają one złą sławę, gdyż...

Kiwi dla zdrowia

kiwi
Ten owoc w zamszowej skórce, jest prawdziwą skarbnicą witamin. Dzienna zalecana dawka kiwi, to dwie sztuki. Jego spożywanie przyczyni się do poprawy koncentracji, ułatwi walkę z wolnymi rodnikami, pomoże wytworzyć w skórze więcej kolagenu. Z uwagi na dużą...

Dla ładnej opalenizny bez słońca

Delikatną opaleniznę uzyskasz za pomocą samoopalaczy wysokiej jakości. O skórę trzeba zadbać jeszcze przed przystąpieniem do nakładania samoopalającego preparatu. Ciało należy uprzednio poddać  starannemu peelingowi i nawilżyć. Sprawi to, że środek samoopalający rozłoży się bardziej równomiernie. Warto mieć...