Uporządkuj biurko przed nowym rokiem szkolnym

porządek na biurku

Porządek na biurku koi i pomaga w skupieniu, nieporządek rozprasza uwagę i nie pozwala się skoncentrować. Nic tak nie ułatwi biurowej pracy i nauki jak dobrze zorganizowane miejsce przy biurku.

Po pierwsze wytrzyj na mokro z detergentem powierzchnię biurka i uporządkuj zawartość szuflad i szafek, jeżeli  są integralną częścią mebla. Jeśli trzeba zainwestuj w organizery do szuflad, które pomogą zaprowadzić ład. Pozbądź się starych i zużytych przyborów, np. zaschniętych flamastrów. Staraj się na biurku umieścić tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Zapanuj nad plątaniną kabli w okolicach biurka. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy spod mebla. Jeśli na codzień potrzebujesz wielu biurowych przyborów, rozważ zawieszenie kilku półek nad biurkiem.

 

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie biurka. Lampka powinna mieć możliwość regulacji. Ustaw ją tak, żeby jej światło nie odbijało się od ekranu komputera. W przypadku osób praworęcznych źródło światła powinno być umieszczone po lewej stronie biurka.

 

Zadbaj o wygodne i ergonomiczne krzesło. Możesz rozważyć umieszczenie w widocznym miejscu kalendarza, który pozwoli na zaznaczenie najważniejszych terminów i zmobilizuje do systematycznej pracy. Na biurku możesz postawić pojemnik z najczęściej używanymi przyborami do pisania.

 

Badania naukowe potwierdzają, że opłaca się zadbać o ład na biurku. Porządek przyczynia się do większej produktywności. Jak się nad tym zastanowić, to oczywiste, że jeśli nie musimy w chaosie bezustannie szukać długopisów, zszywaczy, albo temperówki, to oszczędzimy dużo czasu, niepotrzebnego stresu i szybciej skończymy wyznaczone zadania.