Tani i skuteczny HDMI switch z elektronicznym przełącznikiem

HDMI SWITCH

Obecnie w wielu domach pojawia się coraz więcej urządzeń dołączanych do telewizora. Są to wszelkiego rodzaju konsole, a oprócz tego również centra rozrywki oparte na Androidzie, odtwarzacze DVD lub podpięte do telewizora komputery. Użytkownicy radzą sobie podłączając każde urządzenie do innego portu HDMI w teleizorze. A co jeżeli chcemy uniknąć plątaniny kabli i ciągłego operowania pilotem w celu wybierania źródła wejścia?

Załóżmy więc wariant, że w domu telewizor HD (1080p) jest zawieszony na ścianie, kabel doprowadzający sygnał obrazu został ukryty w ścianie i chcemy skorzystać z jednego kabla HDMI dla dwóch urządzeń. W tej chwili do telewizora podłączony jest postawiony w rogu pokoju komputer PC, który służy za centrum domowej rozrywki, ale w przypadku gdy odpalimy konsolę, musimy kabel wczepić i podczepić go za każdym razem do konsoli.

Na szczęście już za niecałe 25 zł można kupić nie wymagający zewnętrznego źródła zasilania, zamknięty przełącznik niewielkich rozmiarów. W obudowie zainstalowane jest jedno wyjście HDMI na telewizor oraz trzy wejścia HDMI, do których można podpiąć do trzech źródeł sygnału. Załóżmy, że podłączyliśmy konsolę i komputer PC. Po tym, gdy kończymy używać konsoli i ją wyłączamy, a następnie włączymy PC – sygnał napięcia z obrazu automatycznie jest wykrywany przez urządzenie i przekierowany do odbiornika TV. W przypadku gdybyśmy zapomnieli uprzednio wyłączyć dane urządzenie i aktywne byłyby oba źródła sygnału, to możemy je zmieniać ręcznie przyciskiem na obudowie. Urządzenie małe,  niezawodne i oszczędzające czas!