Przecieki na temat iPhone 13

Nowe wycieki m.in. z chińskiej aplikacji sugerują, że iPhone 13 zadebiutuje 17 września 2021 r., a model Pro będzie oferowany z opcją 1 TB pamięci. Spekuluje się sporo o nowych możliwościach fotograficznych smartfonu np. ma pojawić się opcja kręcenia materiałów wideo w trybie portretowym z przeniesieniem efektu bokeh i  dodanie formatu wideo ProRes. iPhone 13 ma mieć lepszy obiektyw ultraszorkokątny. Ponadto przewiduje się, że najnowszy model iPhone dostanie czujniki LiDAR.

 

Doniesienia mówią o szybszym ładowaniu 25 W i nowej kolorystyce. Według Jona Prossera, Apple testuje logowanie twarzą, które będzie działać nawet w przypadku osób z maską higieniczną i zaparowanymi okularami. Nie wiadomo czy uda się dokończyć prace nad tym udoskonaleniem przed premierą iPhone 13. Być  może zostanie ono wprowadzone później w formie aktualizacji.

 

Przedmiotem spekulacji jest również sama nazwa nowego modelu iPhone. Dyskutowane są alternatywne możliwości, że będzie to iPhone 13, albo iPhone 12s. Niektórzy zastanawiają się, czy firma Apple nie będzie obawiać się użycia 13, która to liczba jest kojarzona z pechem. Na Twitterze pojawiło się jednak sensacyjne zdjęcie, które być może przedstawia właśnie fragment opakowania najnowszego iPhona13: https://twitter.com/duanrui1205/status/1430766395562725384?s=21.