Dlaczego kolorowanki dla dorosłych są takie popularne?

Kolorowanki dla dorosłych zyskały popularność nie tylko dlatego, że są interesujące, piękne i imponują grafiką, ale  przede wszystkim dzięki swoim terapeutycznym właściwościom. Pozwalają oderwać myśli od trudów dnia codziennego. To jednak dopiero przedsmak korzyści jakie można odnieść dzięki kolorowaniu. Co więcej jest to aktywność dostępna dla osób w każdym wieku i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

 

Kolorowanie sprawia, że mózg znajduje się w stanie podobnym jak przy medytacji. Wpływa na obniżenie poziomu stresu. Zwłaszcza kolorowanki z geometrycznymi motywami i mandalami niwelują stan niepokoju. Kolorowanie odpędza negatywne myśli i sprawia, że łatwiej spojrzeć na życie przez różowe okulary. Kolorowanie jest też dobrym treningiem uważności. Pomaga, gdy chcemy zająć się czymś miłym, żeby nie spędzać stale czasu w mediach społecznościowych czy w kontakcie z elektroniką. Poprawia koordynację i zdolności motoryczne. Aktywuje obszary mózgu odpowiedzialne za logikę. Wspomaga i uwalnia kreatywność. A nawet sprawia, że lepiej śpimy. Uniemożliwia wielozadaniowość, a przez to pozwala skupić się, udręczonemu nadmiarem bodźców umysłowi, na jednej czynności. Podsumowując kolorowanie ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego umysłu i ciała.

 

Kolorowanki dla dorosłych zwykle są bardziej skomplikowane niż te dla dzieci. Mają więcej szczegółów i dostosowaną do wysublimowanych upodobań tematykę. Wybór kolorowanek dla dorosłych jest naprawdę szeroki. Nie trzeba być artystą, żeby wyciągnąć kredki lub mazaki i zacząć wypełniać wyznaczone przestrzenie barwami. Najważniejsze, żeby cieszyć się tym procesem i czerpać z kolorowania przyjemność.