dla dzieci

Uporządkuj biurko przed nowym rokiem szkolnym

porządek na biurku
Porządek na biurku koi i pomaga w skupieniu, nieporządek rozprasza uwagę i nie pozwala się skoncentrować. Nic tak nie ułatwi biurowej pracy i nauki jak dobrze zorganizowane miejsce przy biurku.

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty

wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty
Początek roku szkolnego 2021/2022 już za kilka tygodni i większość uczniów oraz rodziców myśli o przygotowaniach do niego. Szczególnie przejęci są niewątpliwie rodzice pierwszoklasistów. Nie martwcie się, tu podpowiadamy jak skompletować idealną wyprawę dla pierwszoklasisty.

Brickit - nowa aplikacja dla fanów Lego

klocki lego
W wielu domach piętrzą się stosy przypadkowych i chaotycznie wymieszanych klocków z różnych zestawów Lego. Leżą nieużywane, niekompletne i zapomniane, bo nie bardzo wiadomo co z nich zbudować. Teraz drugie życie może dać im aplikacja Brickit. Po zeskanowaniu rozsypanych i rozłożonych klocków, aplikacja proponuje wzory rzeczy, które można z nich zbudować wraz z instrukcjami.

Najlepsze piórniki szkolne 2021/2022

piórnik
Piórnik szkolny jest niezbędnym wyposażeniem każdego ucznia. W klasach I-III szkoły podstawowej preferowane są piórniki rozkładane. Najodpowiedniejsze będą te ograniczone do dwóch skrzydeł, większe mogą się nie mieścić na ławce po rozłożeniu i utrudniać, zamiast ułatwiać korzystanie z zawartości. Chodzi o to, żeby po otwarciu piórnika, wszystkie przybory były widoczne i łatwo dostępne. Starsze dzieci wybierają fasony piórników, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom i upodobaniom. Często decydują się na pojemne piórniki jednokomorowe, które pomieszczą duże ilości pisaków, zakreślaczy i kredek.

Pomysł na prezent dla 4 latka chłopca

dla 4 latka
Cztery lata, to idealny wiek na zabawę, rozwijanie ciekawości świata i poznawanie nowych rzeczy. Dlatego 4-latek ucieszy się z prezentów, które będą go wspomagać w tych obszarach. Dzieci po ukończeniu 4 latek mają już swoje zdanie w kwestii tego co im się podoba, a co nie i są wybredne, więc mogą okazać niezadowolenie z nietrafionego prezentu. Tym bardziej warto poświęcić czas na wybór i przemyślenie podarunku.

Jak wybrać plecak lub tornister dla dziecka?

plecak, tornister
Rozpoczyna się sezon kompletowania wyprawki szkolnej na rok szkolny 2021/2022. Głównym jej elementem jest plecak lub tornister. Tornistry z reguły kupowane są dla pierwszoklasistów, starsze dzieci wolą plecaki. Zanim damy się ponieść wzorom i kolorom, skupmy się na tym co najważniejsze, czyli na funkcjonalności i zdrowotnych aspektach szkolnej teczki.

Biblijne imiona dla dzieci

biblia
Wybranie odpowiedniego imienia dla dziecka, to jedno z pierwszych wyzwań, przed którym stają młodzi rodzice. Opcji jest bardzo wiele, ale niezwykle trudno znaleźć odrazu to właściwe, które pasuje do dziecka najbardziej. Imiona biblijne są ponadczasowe, bogate w symbolikę i niosą ze sobą przesłanie oraz jakąś opowieść. Jedni wybierają je kierując się swoją wiarą i tradycją, innych skłaniają do tego okoliczności życia. Biblia od wieków była źródłem inspiracji przy nadawaniu dzieciom imion, a współcześnie biblijne imiona są coraz częściej używane i zyskują na popularności.

Pakowanie na wakacje z dzieckiem - lista

Solidna walizka na kółkach i podręczna torba to podstawa. Do pierwszej pakujemy większość rzeczy, do drugiej wkładamy te, które mogą być nam potrzebne w każdej chwili, nawet jeszcze przed dotarciem na miejsce, czyli w podróży. Bagaż powinien mieć nalepkę lub przywieszkę z danymi osoby, do której należy - na wypadek, gdyby walizka się zagubiła.

Zabawy dla dzieci na dworze – pomysły jak odciągnąć je od komputera

Rysowanie kredą – kreda jest kolorowa, tania, łatwo dostępna, można ją nabyć w niewielkich kartonowych opakowaniach, ale i w większych plastikowych wiaderkach z uchwytem (zależnie od potrzeb). Rysowanie nią jest legalne jeśli nie prowadzi do trwałych uszkodzeń powierzchni, a zakaz wykonywania malunków kredą nie jest wpisany do regulaminu np. osiedla mieszkaniowego. Poza tymi wyjątkami, dzieciaki mogą chodniki i asfaltowe nawierzchnie dowolnie zdobić kredowymi malunkami, mając przy tym wiele frajdy i wyżywając się artystycznie. Aktywność dla każdej liczby maluchów na dłuższy czas. A potem nie trzeba martwić się o sprzątanie, bo…

Gofry z owocami lata dla dzieci

gofry dla dzieci
Prosty pomysł na szybkie śniadanie, podwieczorek lub deser. Gofry z bitą śmietaną lubią prawie wszyscy, a jeśli dodać do nich sezonowe owoce, wtedy naprawdę zachwycają. W naszym przepisie wykorzystaliśmy truskawki, jednak sprawdzi się właściwie każdy owoc: maliny, porzeczki, kawałki brzoskwiń, wypestkowane wiśnie itd.

Składniki: ...